Muzej Grada Đurđevca priprema eksponate za snimanje emisije Lijepom našom

Muzej Grada Đurđevca, uz sve svoje redovne aktivnosti, priprema i predmete tradicijskog tekstilnog rukotvorstva iz Etnografske zbirke Donacije Ivana Lackovića Croate za snimanje emisije Lijepom našom u utvrdi Stari grad.

Bogatstvo i raskoš tradicijskog tekstilnog rukotvorstva, tkanje, vezenje i šlinganje, samo su neki od tehnika ukrašavanja predmeta poput ručnika, prekrivača, stolnjaka, polki i ostalog. Pažnju će zasigurno plijeniti najraskošniji odjevni predmeti iz zbirke, svečano ruho, pregače Posavine i Moslavine bogate raznim vezovima, uglavnom cvjetnim motivima.

Iz bogate zbirke Ivana Lackovića Croate, koja broji dvjestotinjak predmeta tekstilnog rukotvorstva, i koja se inače redovno provjetrava i preslaguje tijekom ljeta na galeriji utvrde, za ovu će priliku biti izdvojen dio i prezentirati dio raskoši i bogatstva bogate muzejske baštine.

Fotografije: iz arhive Muzeja Grada Đurđevca