Radionica „Salvador Dali – brk i djelo“

U srijedu, 14. kolovoza, u Muzeju Grada Đurđevca, održana je radionica pod nazivom „Salvador Dali – Brk i djelo“.

Okupljena su djeca prvo pogledala isječak iz dokumentarnog filma „Dali i film“ kako bi pobliže upoznali i vidjeli sam lik Salvadora Dalija, kako je hodao, plesao i govorio. Potom su naučili nešto više o njegovom životu i najpoznatijim slikama. Usporedbom tih slika i slika koje su izložene u muzeju, izlučili smo simbole koji se često ponavljaju u njegovom stvaralaštvu, poput leptira, slonova, štaka i drugog. Zatim je uslijedilo razgledavanje izložbe „Recepti za besmrtnost“ na kojoj su djeca proučavala slike i uočavala već naučene simbole.

Na završetku radionice došao je kreativni dio, gdje su se djeca okušala u vlastitom „salvadorstvu“, odnosno nacrtala su Dalijevu sliku po izboru.

Budući da je Dali prepoznatljiv po svojim uvinutim i velikim crnim brkovima, i sami smo izradili brkove te se potom s njima poigrali i slikali.

Iduća radionica održat će se u srijedu 21.8. s početkom u 10:00 sati.