Muzej Grada Đurđevca na manifestaciji MUVI 07: muzeji-video-film [MUVILAB]

Ovog petka u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu održala se sedma po redu manifestacija MUVI 07: muzeji-video-film [MUVILAB] na kojoj se prezentiraju inovativni multimedijski projekti muzeja iz cijele Hrvatske. Upravo MUVILAB pokušava promicati primjenu novih tehnologija u muzejskoj djelatnosti i otvarati dijalog između ICT sektora i muzeja. U program MUVILAB-a uvršteno je devetnaest različitih inovativnih multimedijskih projekata: mobilnih aplikacija, simulacija virtualne stvarnosti u 3D tehnologiji, virtualnih i multimedijskih izložaba, online kataloga, web arhiva, web stranica, holograma.

Muzej Grada Đurđevca uvršten je u program ove manifestacije sa svojim stalnim postavom multimedijskim Interpretacijskim Centrom Picokijade. Cjelokupni projekt su kroz stručno predavanje iznijeli Sandro Đukić – autor koncepta i postava ICP-a te Edita Janković Hapavel – ravnateljica Muzeja Grada Đurđevca i članica projektnog tima.Tako smo nakon brojnih priznanja i uvrštenja u top 3 kulturne atrakcije godine nedugo nakon samog otvorenja ICP-a dobili još jednu potvrdu i priznanje muzejske struke. Isto tako smo iskoristili priliku i pozvali sve zainteresirane da posjete novootvorenu izložbu Marca Chagalla – Stvaranje i Biblija te, dakako, naš stalni postav Interpretacijskog Centra Picokijade.