LIKOVNI NATJEČAJ ˝Hommage a Picasso ˝

Poštovani,

pozivamo Vas da se odazovete na interni likovni natječaj/izložbu u organizaciji Muzeja Grada Đurđevca i ŽSV-a Koprivničko – križevačke županije pod nazivom ˝Hommage a Picasso ˝

Cilj Natječaja i izložbe je sadržajno povezati analitičko promatranje i stvaralaštvo djece i mladih. Analizirajući stvaralaštvo renomiranih likovnih umjetnika učenici istražuju, promišljaju i  dolaze do novih spoznaja i ideja za vlastito stvaranje.  Istražuju različite mogućnosti kreativnog procesa, te usmjeravanjem pozornosti na vizualno otkrivanje novoga u već postojećem djelima, na vlastiti način iskazuju primarnu znatiželju i ekspresijom prikazuju utisnute dojmove.

Katalog Picasso

1. Na likovnom natječaju sudjeluju učenici osnovnoškolskog uzrasta u dvije kategorije:
  • 4. razred
  • 8. razred
  1. Učenici sudjeluju u natječaju na zadanu temu ˝Hommage a Picasso˝ vezano uz aktualnu izložbu u Muzeju Grada Đurđevca. Katalog izložbe s kvalitetnim reprodukcijama radova dostupan je on – line u pdf obliku na internet stranicama muzeja.
  2. Učenici rade individualno, a izražavaju se u svim plošnim likovnim tehnikama ( crtež, slika, kolaž, grafika, kombinirane tehnike ) na formatu papira iz likovne mape, prema nastavnom području/temi iz plana i programa za likovnu kulturu ovisno o uzrastu učenika .
  3. Likovni radovi se šalju dobro zaštićeni, ne smiju se gužvati, niti savijati jer se takvi neće prihvatiti na izbor i ocjenu.
  4. Prijavljeni radovi se ne vraćaju pošiljatelju, već po dogovoru se mogu osobno podići nakon završetka izložbe.
  5. Na poleđini rada trebaju biti podatci ispisani na računalu ili rukom velikim tiskanim slovima
  • ime i prezime učenika
  • razred i škola
  • nastavno područje/nastavna tema/ likovna tehnika
  • ime i prezime mentora
  • adresa škole, kontakt podaci
  1. Likovni radovi se šalju na adresu :

MUZEJ GRADA ĐURĐEVCA

Starogradska ul. 21

48350  Đurđevac

S naznakom : za likovni  natječaj ˝Hommage a Picasso˝

1. rok za dostavu radova je 10.9.2018. , prihvaća se i poštanski žig s navedenim datumom
  2. Učeničke radove izabrat će i vrednovati stručno povjerenstvo, uzimajući u obzir spoznajne, likovno-izražajne i stvaralačke mogućnosti s obzirom na uzrast, a polazište za prosudbu biti će postignuta originalnost, kreativnost i likovno-tehnička izvedba.
  3. Radovi će biti nagrađeni u dvije kategorije( 1.-4. i 5.-8. razred ) s po tri nagrađena rada u svakoj kategoriji.
  4. Učenički radovi će biti izloženi u Muzeju Grada Đurđevca, te popraćeni prikladnim katalogom.
  5. Za sve dodatne informacije i pitanja možete se obratiti na kontakte :

Ana-Marija Smoljanec, mag.educ.art.

mob:  095/5573918