Muzej Grada Đurđevca posjetili su sudionici Erasmus + projekta

U četvrtak, 3.11., Muzej Grada Đurđevca posjetili su sudionici Erasmus + projekta. Gosti, njih 31,iz talijanskog grada Bagheria (na Siciliji) i francuskog grada Annonney sudjeluju u mobilnosti u Koprivnici od 29.10. – 5.11.2017. koju je organizirala Srednja škola Koprivnica u sklopu Erasmus + projekta “Pomognimo učenicima da spase planet” u kojem smo jedna od škola – partnera. Projekt, koji je financiran od strane EU, bavi se temom održivog razvoja. Učenici svih triju zemalja, tijekom dvogodišnjeg projekta, promatraju i istražuju kako funkcionira njihova lokalna zajednica, koliko i na koje načine se te zajednice razvijaju na održiv način, nakon čega i sami aktivno sudjeluju u kreiranju održivog razvijanja svoje škole i zajednice, te o tome educiraju druge ljude unutar svoje zajednice. Mobilnost funkcionira na principu međusobnog udomljavanja učenika te im pruža priliku da se druže te upoznaju običaje, kulturu, znamenitosti i navike svojih partnera iz drugih zemalja.
U sklopu njihove Erasmus + mobilnosti posjetili su, između ostalog, Đurđevačke pijeske, Muzej Grada Đurđevca s Interpretacijskim centrom Picokijade i Hrvatsku Saharu s devama te jeli u restoranu Stari grad.

Za više informacija o projektu, posjetite stranicu projekta koju održavaju učenici koprivničke srednje škole: